Jak ubrać się na skok spadochronowy w tandemie?

Pracownicy ośrodków lotniczych organizujących skoki spadochronowe w tandemie często spotykają się z pytaniami, jak należy ubrać się na swój skok. Warto poruszyć ten temat, ponieważ nierzadko zdarza się, że uczestnicy przyjeżdżają na strefę bez odpowiedniego przygotowania pod tym względem.

Zasadniczo najlepiej założyć na siebie wygodne, sportowe ubrania dopasowane do aury. Powinny być to spodnie z długimi nogawkami lub ewentualnie nogawkami do kolan, a także przylegająca do ciała koszulka czy koszulka z bluzą albo kurtką softshell. Jeżeli okaże się, że aura nie będzie sprzyjająca, w takim przypadku uczestnik skoku na miejscu otrzyma dodatkowo kombinezon.

Bardzo ważne jest również odpowiednie obuwie – najlepiej zabrać ze sobą sznurowane buty sportowe, ponieważ wtedy ryzyko ich zgubienia podczas lotu jest najniższe. Wtedy, gdy pogoda będzie ciepła, można skakać również bez obuwia.
Kobiety lub mężczyźni z długimi włosami powinni pamiętać również o tym, aby na czas skoku związać je w kucyk lub zapleść z nich warkocz – wtedy latające wszędzie włosy, także w twarzy instruktora, nie będą problemem.

skok w tandemie

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze