Rekord Polski 100-WAY został pobity!

100-WAY to jedna z najbardziej prestiżowych dyscyplin w spadochroniarstwie, która zaliczana jest to zawodów BIG-WAY. Jej głównym celem je stworzenie formacji przez 100 skoczków spadochronowych jednocześnie – dotychczas udało się to tylko 7 krajom, ale teraz dołączyła do nich również Polska!

Czeska miejscowość Klatovy stała się tradycyjnie kolejnym miejscem pobicia rekordu przez Polaków. Poprzedni rekord naszego kraju w 70-WAY, czyli podniebnej formacji stworzonej przez 70 skoczków został tam ustanowiony w 2012 roku. Teraz, a dokładnie 13 sierpnia 2015 roku, udało nam się pobić kolejny rekord w 100-WAY – to był naprawdę niezapomniany czas dla wszystkich, którzy brali udział w skokach.

Pobicie rekordu udało się dopiero po 9 próbach – wtedy 100 naszych spadochroniarzy na kilka sekund połączyło swoje sił, a także ręce i nogi, aby stworzyć wyjątkową formację w biało-czerwonym kolorze. W ten sposób udało nam się dołączyć do elitarnego grona krajów, które pobiły rekord 100-WAY, a mianowicie Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Rosji, Kanady, Brazylii oraz Australii.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze