Skoki tandemowe

Marzysz od dawna o skoku ze spadochronem, ale zawsze wydawało ci się, że to coś dla profesjonalistów z doskonałą kondycją? Teraz możesz spełnić swoje sny bardzo łatwo – wystarczy, że wybierzesz skoki tandemowe. Możesz skorzystać z takiej niepowtarzalnej okazji w naszej szkole spadochronowej Skydive, dlatego jeżeli nie chcesz czekać, zarezerwuj swój termin już teraz!

Czym jednak są skoki tandemowe? Jak się odbywają? Czy są przeznaczone dla każdego? Czy są bezpieczne? Jeżeli także zadajesz sobie te pytania, zapraszamy do dalszej lektury!

Skok tandemowy – co to jest?

Skok tandemowy czy też skok w tandemie to rodzaj skoku spadochronowego pasażera razem z instruktorem, który nazywany jest także tandempilotem. Pasażer, który nie musi mieć doświadczenia w spadochroniarstwie jest połączony z instruktorem uprzężą do skoków tandemowych.

Skoki tego rodzaju określane są jako zapoznawcze, dlatego nie wymagają ani odbycia wcześniejszego kursu teoretycznego, ani badań lekarskich. Dodatkowo nie potrzeba do nich specjalnej kondycji. Przed skokiem uczestnik odbywa tylko krótkie przeszkolenie.

Skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów. W przypadku 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund – jest to czas od wyskoku z samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronu. Dla 4000 metrów czas ten wynosi 60 sekund, dlatego to też częściej wybierana opcja, chociaż związana z wyższym wydatkiem. Po okresie swobodnego spadania otwiera się spadochron, następuje czas opadania aż do miękkiego lądowania na trawiastej płycie lotniska.

Do skoków tandemowych wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt. Jest to spadochron główny oraz zapasowy, a także automat spadochronowy. Taki zestaw gwarantuje całkowite bezpieczeństwo podczas skoku w tandemie.

Czy skakać może każdy?

Zaleta skoków tandemowych jest to, że są one przeznaczone praktycznie dla każdego. Skakać mogą także osoby niepełnoletnie po dostarczeniu zgody od opiekuna.

Główne przeciwwskazania dotyczą między innymi:

  • wagi powyżej 100 kilogramów

  • padaczki – epilepsji

  • ostrych stanów chorobowych układów krwionośnego i oddechowego

  • wrodzonej łamliwości kości

  • uszkodzeń kręgosłupa

Ile kosztują skoki tandemowe?

W naszej szkole spadochronowej Skydive zapewniamy każdemu z naszych klientów atrakcyjne ceny za skoki w tandemie.

Najtańszy skok tandemowy w naszej szkole to skok z 3000 metrów – kosztuje 549 złotych. Skok z 4000 metrów to wydatek 700 złotych, ale emocji jest znacznie więcej. Zachęcamy także do wybrania skoków ze zdjęciami i wideofilmowaniem – kosztują odpowiednio 799 złotych oraz 950 złotych. Przygotowaliśmy także atrakcyjne rabaty – znajdziesz je na naszej stronie internetowej.

Gdzie skaczemy?

Nasza baza to lotnisko Kruszyn położone pod Włocławkiem. Również skaczemy w dwóch innych lokalizacjach, a mianowicie w Przasnyszu w województwie mazowieckim oraz na lotnisku w Kamieniu Śląskim znajdującym się niedaleko Opola.

Jeżeli chcesz skoczyć razem z nami, nie czekaj dłużej – zarezerwuj skok już teraz na naszej stronie internetowej skydive.pl. Wybierz taki termin, który opowiada ci najbardziej lub kup voucher prezentowy, jeżeli chcesz zrobić komuś niezwykłą niespodziankę. Czekamy na ciebie – odważysz się?

Formularz rejestracji na skok spadochronowy w tandemie

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze